AA’dan kovulan Turan: Bakan’ın danışmanı, ‘soru sormuyoruz’ dedi

21 Mayıs 2021 Cuma

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sorduğu soru nedeniyle Anadolu Ajansı’ndan kovulan Musab Turan, Instagram hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Turan, babasının da Erbakan’ın öğrencilerinden ve AKP teşkilatından olduğunu söyleyerek bir birey olduğunu hatırlattı ve bir bakan danışmanının kendisine “Soru sormuyoruz” demesine sinirlenerek bu soruyu sorduğunu söyledi.

AA muhabirinden şaşırtan soru: Çocuğumun yüzüne bakarken utanıyorum

Musab Turan’ın açıklamaları şöyle;

“Ben gündemi takip eden bir insanım, toplumun nasıl kalkınacağına dair bir kitap da yazdım. Ben Allah’a hep beni aileme mahcup etme diye dua ederim. Özellikle babama mahcup olmaktan Allah’a sığınırım. AKP hareketini Sultanbeyli’de başlatan bir isimdir. Ama ben de bir bireyim. Bugün yaşananları kısaca özetleyeyim.

Normal haber telaşıyla gündemi takip eden biri olarak oradaydım. Sayın Bakan’ın danışmanı Rıdvan Tezel, kulağıma eğilerek soru sormuyoruz dedi. Benim burada kayışım attı.

Orada zaten TRT, DHA ve AA var. Bu adamlar zaten size ne sorabiliyor ki? Bir tane soru sordum, baktım bu özgüven hayra alamet değil. Zaten kendi içimde AKP’nin artık fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Siyasetin adalet ekseninde kendi rayına oturması lazım. Ülke siyasetinin rayına girmesi ve huzur ortamı gerekliydi. Ben de kendime bir sorumluluk biçtim, pişkin bakan danışmanının sözleri bana sorumluluk yükledi.

Sorumun sonunda duygusallaştığım için özür diliyorum ama bu soruyu sorduğum için özür dilemiyorum. Ak Parti’yi herkes bitirmeye çalışıyor. Toplum hareketi, dip dalga diyoruz ya insanlar inandı, güvendi. Ak Parti’nin fabrika ayarlarına dönmesi çocuklarımızın geleceği için çok önemli”

MUSAB TURAN’IN BABASI ALİ SEYDİ TURAN: SORULARI TASVİP ETMİYORUM

Anadolu Ajansı’ndan kovulan muhabir Musab Turan’ın babası Ali Seydi Turan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kamuoyuna duyurulur; 21.05.2020 tarihli ulusal basında haber programlarında adı geçen Musab Turan’ın babası olarak sorulan ve soru şeklini tasvip etmediğini kamuoyuna deklare ediyorum. Ak Parti’nin kuruluşundan bugüne gururla bu davanın neferi oldum” dedi.

FETÖ PAYLAŞIMI ÇIKTI

Ali Seydi Turan’ın, Muasb Turan’ın yanında durmaması tepki çekti. Konu üzerine Ali Seyid Turan’ın FETÖ paylaşımları sosyal medyada dönmeye başladı.

 

Benzer Haberler