A Milli Takım’da üçüncü sakatlık şoku! Euro 2020’de olmayacak

4 Mart 2020 Çarşamba

A Milli Takım’da üçüncü sakatlık şoku! Euro 2020’de olmayacak

A Milli Futbol Takımımızın deneyimli forveti Cenk Tosun’dan kötü haber geldi. Premier Lig’de Crystal Palace’ta kiralık oynayan Cenk’in antrenmanda sakatlandığı bildirildi. Cenk’in sezonu kapattığı ve EURO 2020 şansının tehlikeye girdiği dile getirildi.

Dizinden sakatlandı

İngiliz basınına yansıyan özel haberlerde, antrenman sırasında dizinden sakatlandığı ve durumun ilk tespitlerde kötü olduğu aktarıldı. Crystal Palace’ın doktorlarının hemen müdahale ettikleri ancak durumun beklenenden kötü olduğu vurgulandı.
28 yaşındaki golcünün hastanede detaylı tetkiklerden geçeceği ve son bir MR’nın çekileceği yazıldı.

Sezonu kapadı

Skorer haberine göre, Edinilen bilgiler neticesinde yıldız futbolcunun 7-8 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Sakatlıklar yakayı bırakmadı

Sezon boyunca A Milli Takım kadrosunda yer alan oyunculardan Abdülkadir Ömür, Dorukhan Toköz, Hasan Ali Kaldırım, Kenan Karaman, Emre Akbaba gibi oyuncular uzun süreli sakatlıklar yaşadı.

Yusuf Yazıcı 21 Aralık 2019’da sakatlandı, Nisan sonu dönecek

Lille takımında oynayan Yusuf Yazıcı, 21 Aralık 2019 tarihinde Monaco maçında sakatlanmıştı. Dönüşünün 2020 yılı Nisan sonu olması beklenen Yusuf’un form durumuna göre kadroda olma ihtimali var ancak olmama ihtimali daha yüksek.

Merih Demiral 12 Ocak 2020’de sakatlandı, Temmuz gibi dönecek

A Milli Takım’ın elemelerde en çok maça çıkan oyuncusu Merih Demiral, 12 Ocak 2020 tarihinde Roma maçında sakatlanmıştı. Merih’in dönüşünün turnuva sonuna gelmesi bekleniyor dolayısıyla kadroda olma ihtimali çok düşük.

Cenk Tosun 3 Mart 2020’de sakatlandı, 6-7 ay oynayamayacağı konuşuluyor

Cenk Tosun dün antrenmanda sakatlandı ve yaklaşık 6-7 ay görev yapamayacağı konuşuluyor. Bu durumda Euro 2020 ile birlikte yeni sezonun ilk haftalarını da kaçırma ihtimali bulunuyor. Euro 2020 elemelerinde en çok gol atan A Milli Takım oyuncusu Cenk Tosun olmuştu.

ŞENOL GÜNEŞ SAKAT OYUNCULAR HAKKINDA KONUŞTU

A Milli Takım forması giyen ve şu anda sakatlığı bulunan oyuncularla ilgili bilgi de veren Güneş, “Ozan’ın kalçasında bir eziklik var, düzeleceğini düşünüyorum. Yusuf’un sahalara dönüşü ne zaman olacak, zaman gösterecek. Merih iyileşir ama dönüşü nasıl olur, bilemiyoruz. Dorukhan, iyi gidiyor ama 1 ay içerisinde takımla çalışmaya başlayabilir. Kenan Karaman, sakatlıktan döndü. Hasan Ali de sakatlığını atlattı.

Yeni oyuncular varsa onları düşüneceğiz. Daha zamanımız var, takip ediyoruz. Emre Akbaba döndü ve performansı yukarıya gidiyor. Bütün oyuncular önemli, hepsine değer veriyoruz. Ama önemli olan takımdır. Ülkenin beklentisini biliyoruz. İyi yaptığımız şeyleri çoğaltmak istiyoruz. Doğru şeyleri yapar ve biraz da sabırlı olursak daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler