86’ıncı testi negatif çıktı, 16 aylık korona esareti sona erdi

6 Nisan 2022 Çarşamba

86’ıncı testi negatif çıktı, 16 aylık korona esareti sona erdi

İstanbul’da 56 yaşındaki lösemi hastası Muzaffer Kayasan‘ın 16 aylık Covid-19 esareti sona erdi. 85 testi pozitif çıkan Kayasan’ın son testi negatife döndü.

İstanbul’da yaşayan 3 çocuk babası Muzaffer Kayasan, 3 yıl önce lösemi nedeniyle kemik iliği nakli oldu. Tedavisi nedeniyle sürekli bağışıklık baskılayıcı ilaçlar kullanmak zorunda kalan Kayasan, 19 Kasım 2020’de koronavirüse  yakalandı.

Kayasan, hastalığı atlatmasına karşın PCR testi 16 ay boyunca bir türlü negatife dönmedi. Yaşanan bu ilginç durum basında yer alınca tüm dünyanın gözü Kayasan’ın üzerine çevrildi. Bu alanda dünya rekorunu kıran Kayasan’ın 86. testi negatif çıktı.

Covid testi 80 kez pozitif çıkan ‘özel vaka’ için Bilim Kurulu’ndan açıklama

‘ÇOCUKLAR GİBİ SEVİNDİM’

Sabah gazetesine konuşan Kayasan, “Basında yer alan haberlerin ardından dünyanın çeşitli ülkelerinden bilim adamları aradı. Tüm dünya 16 ay boyunca pozitif çıkmama şaşırdı. 86. testte negatif çıkınca çocuklar gibi sevindim” dedi.

Covid-19’un hayatından 16 ayı çaldığına dikkat çeken Kayasan, “Koronavirüs yakalanmadan önce 2.5 yıl lösemi ile savaştım. Tam lösemiyi atlattım derken koronavirüse yakalandım” diye konuştu.

İLK İŞİ TORUNUNA SARILMAK OLDU

Kayasan, ilk iş olarak 4 aylık torunu Gökay Emin’e sarıldı.Kayasan, ilk iş olarak 4 aylık torunu Gökay Emin’e sarıldı. Kayasan, “Torunumu daha önce hep camın arkasından sevmiştim. Sarılıp öpememiştim. Ona ilk kez sarılmak muhteşem bir duygu. 2 oğlan 1 kız olmak üzere 3 çocuğum var. Büyük oğlum Gökhan’ın oğlu Gökay Emin 4 aylık, kızı Azra da 3 yaşında. Kızım Elif’in Defne isminde 1 yaşında kızı var. Defne, Azra ve Gökay Emin’e sarılarak hasret giderdim” dedi.

 

Benzer Haberler