81 yaşındaki mafya lideri hayatını kaybetti

26 Şubat 2021 Cuma

81 yaşındaki mafya lideri hayatını kaybetti

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki organize suç örgütü Gambino ailesinin patronu Peter Gotti hayatını kaybetti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) New York eyaletinin mafyası olarak bilinen organize suç örgütü Gambino ailesinin lideri Peter Gotti, 81 yaşında yaşamını yitirdi.

Haraç ve diğer suçlamaların ardından 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Gotti, Butner kasabasındaki bir hastanede hayatını kaybetti.

 TAHLİYESİNİ İSTEMİŞTİ

Hayatının son döneminde kötüye giden sağlık problemleri nedeniyle tahliyesini isteyen Gotti, hapishanede 17 yıldan fazla kaldı. Gotti’ye yakın kaynaklar, kendisinin tiroid sorunları yaşadığını ve bir gözünün kör olduğunu söyledi. Gotti’nin Avukatı James Craven, Aralık 2019’da mahkemeye yazdığı kağıtta “Şu anda onun ölmesinden korkuyoruz, öleceğini hissediyor” diye belirtti ve “Avukatı olarak, hiçbir şey yapılmazsa bunların hepsini yakında konuşacağımızdan korkuyorum” diye ekledi.

NE OLMUŞTU?

New York’ta organize suç örgütü Gambino ailesinin 14 üyesi, kadın ticareti, haraç kesmek ve cinayetle suçlanmıştı. Federal Soruşturma Dairesi FBI, suçlananlar arasında Gambino örgütünün patronu Daniel Marino’nun da olduğunu bildirmişti. Yetkililer, bazı örgüt üyelerinin genç kızları fuhuş için pazarladığını söylemişti.

Benzer Haberler