79 yaşındaki kişiyi öldürüp gömen 15 yaşındaki çocuk tutuklandı

29 Haziran 2022 Çarşamba

Bingöl’de 15 yaşındaki M.A, kendisine sürekli hakaret ettiği iddiasıyla 79 yaşındaki Teyfik Kaynar’ı tüfekle sırtından vurarak öldürdü. M.A, Kaynar’ın cansız bedenini bahçeye gömdü. Suçunu itiraf eden M.A, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Pınaraltı köyünde 79 yaşındaki Teyfik Kaynar’ın ailesi, jandarmaya giderek kayıp ihbarında bulundu.  İhbar üzerine jandarma ve AFAD, Kaynar’ın gidebileceği yerleri kadavra köpeği ile aradı. Aramada Kaynar’a ait bahçede köpeğin tepki vermesiyle kazı yapıldı. Kaynar’ın cesedine ulaşan ekipler ilk incelemede sırtından silahla vurulduğunu tespit edildi.

Kaynar’ın cansız bedeni otopsi için Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi morguna götürüldü. Ekipler de ifadelerini almak üzere, aralarında aile üyelerinin de olduğu bazı kişileri karakola götürdü. Yapılan sorgularda, kaybolduğu gün Teyfik Kaynar’ın yanında daha önce Diyarbakır’dan köye geldiği belirtilen M.A’nın görüldüğü bilgisine ulaşıldı.

ÇAPRAZ SORGUDA CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Gözaltına alınan M.A., çapraz sorguda cinayeti işlediğini itiraf etti. M.A. ifadesinde, kendisine sürekli hakaret ettiği gerekçesiyle evden aldığı tüfekle Kaynar’ı sırtından birkaç defa ateş ederek öldürdüğünü söyledi. Daha sonra Kaynar’ı kimseden yardım almadan, tek başına gömdüğünü, ardından da ablasının evinde duş aldığını, üzerini değiştirdiğini ve evden ayrıldığını belirtti.

M.A. olayda kullandığı silahı da jandarmaya teslim etti. Teyfik Kaynar’ın cenazesi de, otopsi işlemlerinin ardından Pınaraltı köyünde toprağa verildi. M.A., jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Annesine küfür edildiği iddiasıyla pompalıyla dehşet saçtı

Benzer Haberler