72 yaşındaki adamın evinden 10 ton çöp çıktı!

16 Eylül 2020 Çarşamba

72 yaşındaki adamın evinden 10 ton çöp çıktı!

Bursa’da yalnız yaşayan İlhami Uçar’ın (72), dört katlı evinden 10 ton çöp çıktı. Altı kamyona yüklenerek götürülen çöplerin arasında ruhsatsız tüfek bulundu.

Osmangazi ilçesi Kavaklı Mahallesi Kaleboyu Caddesi üzerindeki dört katlı binada tek başına yaşayan İlhami Uçar, üç sene önce sokaktan topladığı çöpleri evinde biriktirmeye başladı.

Çevre sakinleri Uçar’ın dairesinden gelen kokular üzerine Muhtar Serap Özbay ile iletişime geçip, durumu Osmangazi Belediyesi’ne bildirdi. Osmangazi Belediyesi ekipleri, binada 10 ton çöple karşılaştı. Zabıta görevlilerinin bir günde evden çıkardığı çöpler, altı kamyona yüklenerek, geri dönüşüm merkezine götürüldü. Çöpler arasında bir de ruhsatsız tüfek bulundu. Tüfek polise teslim edildi.

“DURUMUN BU KADAR VAHİM OLDUĞUNU TAHMİN ETMEDİM”

Mahalle Muhtarı Serap Özbay, İlhami Uçar’ın çöp topladığına defalarca kez şahit olduklarını anlatarak, “Komşular, evde çok çöp olduğunu, koku ve sineklerden rahatsız olduklarını belirttiler. İlhan beyi önceden tanıyorum. Durumun bu kadar vahim olduğunu tahmin edemedim. Osmangazi Belediyesi ekipleri gelerek evi temizlediler. Ev dört katlı olduğu için çalışma uzun sürdü. Bir kez daha temizlik yapılacak” dedi.

Benzer Haberler