7 yaşındaki çocuk asansör boşluğuna düşüp feci şekilde can verdi

Yayın tarihi: 28 Eylül 2023 Perşembe 1:25 pm - Güncelleme: 28 Eylül 2023 Perşembe 1:25 pm

Ankara’da 7 yaşındaki kız çocuğu apartmanın asansör boşluğuna düştü. Asansör boşluğuna düşen küçük kız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı

Olay, Altındağ ilçesi Başpınar Mahallesi 1656 Cadde’de meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 7 yaşındaki Damla Akan, iki kardeşi ile birlikte ikamet ettikleri apartmanın 5’inci katından asansöre bindi. Asansörün 4’üncü katta arızalanması üzerine üç kardeş kendi çabaları ile dışarıya çıkmak istedi. Asansörün kapılarını elleriyle açan kardeşlerden ikisi aradaki boşluktan atlayıp kendilerini kurtarırken, dengesini kaybeden ortanca kardeş Damla Akan boşluğa düştü.

ÇOK SAYIDA EKİP GELDİ

Çevredekilerin durumu bildirmesi üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kot 1’inci kata düşen küçük kız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Apartman yönetimi ise asansörlerin bakımlarının tam olduğunu belirterek bir ihmal olmadığını söyledi. Cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılan minik kızın memleketi Ağrı’da toprağa verileceği öğrenildi.

DİĞER ÇOCUKLARI YÖNETİCİNİN EŞİ KURTARMIŞ

Olayla ilgili konuşan Bina Yöneticisi Nizam Demir, “Çocuklar beşinci kattan eksi birinci kata iniyorlarmış. Asansör 4 ve 5’inci katların arasında durmuş. Üç kardeş aynı anda asansördelermiş. Çocuk boşluğa düşmüş. Diğer çocukları eşim kurtarmış. Diğer çocuğun da ayakları sallanıyormuş. Onu da kurtarmışlar. Hiçbir problem olmuyordu daha önce” dedi.