7 ilde özelleştirilecek olan taşınmazlarda dikkat çeken Kanal İstanbul detayı

13 Temmuz 2021 Salı

7 ilde özelleştirilecek olan taşınmazlarda dikkat çeken Kanal İstanbul detayı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından 7 ilde bulunan 13 taşınmaz, satış yöntemiyle özelleştirilecek. Özelleştirilecek alanlar arasında yer alan ve Kanal İstanbul’a yakınlığıyla dikkat çeken 15 bin metrekarelik gayrimenkul ise soru işaretlerine neden oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Ankara, İzmir, Tokat, Yozgat, Diyarbakır, İstanbul ve Nevşehir’deki 13 taşınmazı satacak. Satılacak taşınmazlar arasında Kanal İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çeken sanayi bölgesindeki 15 bin metrekarelik gayrimenkulün de yer alması dikkat çekti. Edinilen bilgilere göre, 4 milyon 500 bin TL geçici teminat talep edilen gayrimenkul, İstanbul Arnavutköy ilçesindeki Ömerli Mahallesi’nde yer alıyor. Tapu kayıtları incelendiğinde arazinin sanayi bölgesinde yer aldığı görülüyor. 15 bin metrekare alana sahip ve sanayi içerisinde yer alan bölge Kanal İstanbul’un yapılması planlanan alana yakınlığı ile dikkat çekiyor.

Ankara, İzmir Tokat ve Yozgat’taki 5 taşınmaz için 25 Ağustos’a, Ankara, Diyarbakır, İstanbul ve Nevşehir’deki 8 taşınmaz için 1 Eylül’e kadar teklif verilebilecek. Taşınmazlar için geçici teminat bedelleri 20 bin TL ile 4 milyon 500 bin TL arasında değişiyor. Öte yandan, taşınmazların satışına yönelik pazarlık usulüyle ihale yapılacak. İhalelere katılacak teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı ihale şartnamesi alması, teklif sunulması ve teklifle şartnamede istenilen belgeleri ÖİB’ye elden teslim etmesi gerekecek.

Resmi Gazete’de yer alan ilana göre, özelleştirilecek taşınmazlar şöyle:

Benzer Haberler