6,82 inç ekranlı TCL 20 SE’ye yakından bakıyoruz

5 Ağustos 2021 Perşembe

6,82 inç ekranlı TCL 20 SE’ye yakından bakıyoruz

TCL 20 SE’nin en önemli özelliklerinden bir tanesini, 6,82 inç değerindeki ekranı. Bu ekran birçok rakibe kıyasla oldukça büyük. Özellikle bir şeyler izlemek ve oynamak için oldukça ideal.

720×1640 çözünürlük sunan bu ekran, 263ppi değerde ve 450nit parlaklık sunabiliyor. Özellikle iç mekân kullanımlarındaki görüntüleme performansından memnun kaldık. Tabii burada Nxtvision görüntüleme teknolojisinin de payı büyük. Bu başlığa giderek renk profili ve görüntüleme tarafında bazı düzenlemeler yaparak en iyi kaliteyi ortaya çıkarabiliyorsunuz.

Ekran, en ufak dokunuşları dahi algılayabiliyor ve adeta yumuşak, performanslı kullanımın önünü açıyor.

Tabii görsel detaylar olduğu kadar işitsel detaylar da önemli. Ürünümüzün çift hoparlör sistemiyle geldiğini, dolayısıyla çoğu kez bir kulaklığa ihtiyaç duymadan da güzel işitsel detaylar elde edebileceğinizi belirtelim.

TCL 20 SE

Qualcomm Snapdragon 460

Telefon, Snapdragon 460 çipsetine sahip. Buna 4GB RAM ve 64GB depolama faktörü eşlik ediyor. İsterseniz microSD kart da takabilirsiniz. Android 11 işletim sisteminin kullanıldığı telefon, genel olarak iyi bir performansa sahip. Pek çok favori oyun ve uygulamayı indirip kullanabiliyorsunuz. Örneğin Call of Duty Mobile gibi iyi grafiklere sahip bir oyunu bu telefonda akıcı bir şekilde oynayabildik ve uzun süreli deneyimler sonucu ciddi bir ısınma düzeyiyle karşılaşmadık.

Yapay zekâ destekli dörtlü kamera sistemi

Telefonun arka tarafında yapay zekâ destekli dörtlü kamera sistemi konumlandırılmış: 16+5+2+2MP.

Bu kameralarla bokeh efektli portreler çekebilir, geniş açılı çekimler yapabilir, 4cm mesafeden makro çekimler gerçekleştirebilir ya da 1080p 30FPS değerde videolar çekebilirsiniz. Hoşumuza giden bir çekim modu ise, ortam detaylarını siyah beyaz yapıp sadece kişiyi renkli olarak fotoğraflayabiliyorsunuz. Bu özellik hem ön hem de arka kamera sisteminde bulunuyor.

Ön kameranın da 8MP değerde olduğunu, selfie’ler ve görüntülü görüşmeler için iyi sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz.

Kameralar, özellikle iyi ışıklı ortamlarda ve sabit çekimlerde güzel sonuçlar sunabiliyor.

Tam 5000mAh pile sahip

TCL 20 SE’nin en önemli özelliklerinden bir tanesini de pil kapasitesi oluşturuyor. Telefonda 5000mAh pil var. Bu pil, yaklaşık 4 saatte tamamen şarj oluyor ve normal kullanımda iki günlük, yoğun kullanımda ise bir günlük kesintisiz deneyim sunabiliyor.

Ürünün inceleme videosunu izlemek için buraya tıklayınız

Benzer Haberler