66 yaşındaki Cemile Öner’in isyanı duyuldu: Manavgat’ta yanan tedavi parası tekrar toplandı

30 Temmuz 2021 Cuma

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında evi kullanılamaz hale gelen ve tedavisi için biriktirdiği parasını da kaybeden 60 yaşındaki Cemile Öner, yaşananları çaresizce izledi. Parasını yangında kaybeden Cemile Önerin isyanını duyan yurttaşlar sosyal medyada destek kampanyası başlattı. Haluk Levent’in de destek vermesinin ardından Öner’in yanan parası kısa sürede toplanıp kendisine verildi.

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki söndürme çalışmaları devam ederken, Karaöz Mahallesi’nde 10’dan fazla ev tamamen kullanılamaz hale geldi. Bu evlerden birisi de mahallede tek başına yaşayan 60 yaşındaki Cemile Öner’e ait.

Yangın sırasında kapısını kırarak evine girmeye çalışan Öner, başarılı olamayınca “Kapının hemen bitişiğindeki yastığın içinde 15 bin liram var. İneğimi satmıştım. Kanser hastasıyım, tedavimi olacağım.” diyerek, gözyaşları içinde orman söndürme işçilerinden yardım istedi. Komşularının ve ekiplerin güçlükle ikna ettiği kadın, yanan evden uzaklaştırıldı.

“PARAMI KURTARAMADIM”

Yangını ağıtlar yakarak izleyen Cemile Öner,  şöyle konuştu:

“Yıllarca hayvancılık yaptım. Eşimin sigortasını tamamlayarak emekli maaşını almaya başladım. Küçük de olsa bu evi yaptım. Dişimden, tırnağımdan artırarak her şeyi yaptım. Çocuklarımı helal lokmayla büyüttüm. Yaklaşık 5 yıl önce meme kanseri tedavisi görmeye başladım. Antalya’da özel bir hastanede tedavim sürüyordu. Bir ineğim ve 2 küçükbaş hayvanım vardı. Kanser tedavim için ineğimi satmıştım. Yıllardır tek birikimim oydu. İneğimden elde ettiğim 15 bin lirayı yastığın içine koymuştum. Kapıyı zorla açıp, alevlerin arasından paramı kurtarmaya çalıştım ama olmadı. Çok üzgünüm. Şimdi ne yapacağım? 2 keçimi de kendilerini kurtarsınlar diye iplerini keserek saldım. Umarım onlar iyidir.”

PARA GERİ TOPLANDI

Öner’in isyanını duyan yurttaşlar sosyal yurttaşlar sosyal medyada destek kampanyası başlattı. Haluk Levent’in de destek vermesinin ardından Öner’in yanan parası kısa sürede toplanıp kendisine verildi.

Benzer Haberler