42 gündür kayıp Arzu Aygün’ün vurulmuş halde cansız bedeni bulundu

28 Ocak 2021 Perşembe

42 gündür kayıp Arzu Aygün’ün vurulmuş halde cansız bedeni bulundu

İktidarın İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması için görüşmeler yaptığı günlerde, Samsun’da 42 gündür kayıp olan Arzu Aygün’ün (35) tabancayla vurulmuş cansız bedeni bulundu. Gözaltına alınan sevgilisi Muhterem C., Aygün’ü öldürdüğünü itiraf etti.

Atakum ilçesinde, geçen yıl 17 Aralık’ta evden çıkan 2 çocuk annesi Arzu Aygün, bir daha geri dönmedi. Aygün’ün yakınları Denizevleri Polis Merkezi’ne giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Büro Amirliği ekipleri, Aygün’ü bulmak için çalışma başlattı. Polis ekipleri, Aygün ile bir süre birlikteliği bulunduğu öne sürülen Muhterem C. de dahil, 5 kişinin ifadesine başvurdu.

Muhterem C.’nin ifadesinde, “En son Atakum’da görüştük sonra bir daha görmedim. Telefonunu ve bir flash bellek verip yanımdan ayrıldı” dediği öğrenildi.

İTİRAF ETTİ, CESEDİ BULUNDU

Polis ekiplerince ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Muhterem C., savcılığa giderek Arzu Aygün’ü tabanca ile vurarak öldürdüğünü ve cesedinin Kozluk Mahallesi’nde olduğunu söyledi.

Bunun üzerine bölgeye sevk edilen ekipler, Aygün’ün cansız bedenine ulaştı. Muhterem C. gözaltına alınırken, Arzu Aygün’ün cenazesi, yapılan incelemenin ardından otopsisi için Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

TUTKLANDI

Gazetecilerin “Pişman mısınız?” sorusuna zanlı, “Pişmanım” diye yanıt verdi.

Şüpheli çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ TARTIŞMASI

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmelerin yankıları sürüyor. Asiltürk’ün programda yaptığı konuşmada, “AK Parti’nin yetkilileri bana geldi ve bu sözleşmenin (İstanbul Sözleşmesi) kesinlikle kalkacağını söyledi. Sayın Cumhurbaşkanının da görüşü kalkması yönünde ama parti içinde de buna karşı olanlar var. Bana dediler ki, ‘efendim siz bu konuyu söyleyin ki işimiz kolaylaşsın’ ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Erdoğan görüşmesinin detaylarını anlattı: İstanbul Sözleşmesi kaldırılıyor

 

Benzer Haberler