41 yaşındaki Ibrahimovic’ten futbola devam kararı! “Süperman gibi hissediyorum”

Yayın tarihi: 3 Haziran 2023 Cumartesi 12:16 pm - Güncelleme: 3 Haziran 2023 Cumartesi 12:16 pm

Milan’da forma giyen 41 yaşındaki yıldız oyuncu Zlatan Ibrahimovic, futbola devam etme kararı aldı. Ibrahimovic, “Bırakmayı düşünmek mi? Hiç sanmıyorum. Kendimi Süperman gibi hissediyorum” dedi.

İtalya Serie A takımlarından Milan’ın formasını terleten 41 yaşındaki yıldız futbolcu Zlatan Ibrahimovic bir yıl daha futbola devam etme kararı aldı.

Sözleşmesi sezon bitiminde sona erecek olan Ibrahimovic, bu sezon yaşadığı sakatlıklar nedeniyle yalnızca dört maçta görev alabildi. Buna karşı İsveçli golcü futbolu bırakmaya niyetli değil.

“KENDİMİ SÜPERMAN GİBİ HİSSEDİYORUM”

Ibrahimovic, La Gazzetta dello Sport’a yaptığı açıklamada, “Vazgeçecek biri değilim. Ama yaptığınız işte de neşe olmalı, futbol oynarken huzur bulmaktan kendimi alamıyorum. Sanırım hala verecek bir şeyim var. Bırakmayı düşünmek mi? Hiç sanmıyorum. Oynamaya devam etmek istiyorum. Kafam çok güçlü, her döndüğümde kendimi Süpermen gibi hissediyorum ama dengeye sahip olmalıyım” şeklinde konuştu.

EURO 2024 HAYALİ

Henüz Milan ile bir anlaşması olmadığını İtalyan ekibiyle boş bir kağıda imza atabileceğini de vurgulayan Ibrahimovic ile bir başka Serie A takımı Monza ilgileniyor.

41 yaşındaki yıldızın hedefinin, sakatlığını tamamen atlattıktan sonra bir sezon daha futbol oynamaya devam edip gelecek yaz oynanacak Euro 2024 Avrupa Şampiyonası’nda ülkesi İsveç adına forma giymek olduğu da belirtiliyor.

Zlatan Ibrahimovic, Milan ile ikinci döneminde toplam 37 gol atarken geçen sezon 11 sezon ardından Serie A şampiyonluğuna ulaşmıştı.

4 grupta daha ilk maçlar oynandı, Ibrahimovic elemelerde oynayan en yaşlı futbolcu oldu