4 yıldır atanamayan öğretmenin yürek yakan vedası

30 Ocak 2022 Pazar

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yaşayan atanamayan rehberlik öğretmenliği adayı Murat Kaya, silahla yaşamına son verdi.

Birecik’e bağlı Bağlarbaşı Köyü’nde meydana gelen olayda atanamayan öğretmen Murat Kaya, silahla yaşamına son verdi. Kaya’nın ölmeden önce ailesine 29 Ocak 2022 tarihli “Hayata veda ediyorum. Üniversitemi, askerliğimi, özel sektörde çalıştım ve okudum. Abimi ve annemi çok seviyorum. Babamı özledim” notu yazdığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre,  4 yıldan buyana atama beklediği belirtilen Murat Kaya’nın cenazesi, Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından toprağa verildi.

“YOKLUKLA MÜCADELESİNE BİZZAT ŞAHİT OLDUM”

Sosyal medya platformu Twitter’da Kaya için açılan #MuratÖğretmenGittin taginde Kaya’nın arkadaşları mesajlar paylaştı. Kaya’nın bir arkadaşı, “Aynı yurtta kaldık yıllarca, aynı masada yemek yedik. Görseniz öyle akıllı öyle terbiyeli bir insandı ki ah be kardeşim” ifadelerini kullandı.

Abdulkadir Arslan adlı aynı kullanıcı bir başka mesajında ise ölen Murat Kaya için, “Ne kadar emek verdiğini, çalıştığını çabaladığını gözlerimle gördüm. Bizzat şahit oldum yoklukla mücadelesine. Allah rahmet eylesin seni bu raddeye getirenleri kahr-ı perişan eylesin inşallah” yazdı.

Kılıçdaroğlu, Fedai Öğretmen’i andı! Kamuda torpili kökten bitireceğim

VEDA MEAJININ ALTINDA KPSS KİTABI

Murat Kaya’nın anne ve abisine duygularını, yaşamını yitirmiş olan babasına ise özlemini dile getirdiği notu yazdığı mesajının altında ise Tarihin Manifestosu adlı bir KPSS hazırlık test deneme kitabının olması dikkat çekti. Bazı atanamayan öğretmen sosyal medya kullanıcıları, tanıdıkları bu kitapla ilgili de vurgu yaptı.

“NELER HAYAL ETMİŞTİ”

Yaşamına son veren atanamayan öğretmen Murat Kaya’nın ardından bir başka paylaşımcı da, “Mezun olurken o kepi havaya atarken neler düşünmüştü halbuki. Nasıl güzel hayalleri vardı? İnsanların umutlarını tüketmeyin. Hele ki genç insanların. O deli dolu güzel insanların. Çünkü, ellerinde başka bir şey kalmıyor” ifadelerini kullandı.

Mehmet isimli bir kullanıcı ise, “Bu nasıl çaresizliktir? Bu nasıl acıdır? Bu ruhumuzda açılan kaçıncı yaradır? Allah rahmet eylesin” paylaşımı yaptı.

Atanamayan bir baka öğretmen de, “Yetmedi mi hayallerimiz, vurduğunuz kilitler. Çöpe attığınız emeklerimiz, senelerimiz” şeklinde sitemini dile getirdi.

Atanamayan öğretmen fabrikadan seslendi

 

Benzer Haberler