4 maaş yetmedi! Maaşı düşürülünce belediyesini mahkemeye verdi

27 Mayıs 2020 Çarşamba

4 maaş yetmedi! Maaşı düşürülünce belediyesini mahkemeye verdi

Tekirdağ’ın Hayrabolu Belediye Başkan Yardımcısı AKP’li Zekeriya Uzun’un maaşı, Belediye Meclis kararı ile 8 bin liradan 4 bin 900 liraya düştü. Uzun kendi partisine mensup Hayrabolu Belediyesi’ni mahkemeye verdi.

Yürütmenin durdurulması talebi reddedilen AKP’li Uzun, maaşının düşürülmesini mahkemeye vermesine ilişkin “Ben Belediye Başkanımızı değil, kararı alan Belediye Meclisi’ni mahkemeye verdim” dedi. Uzun, nedenini de “Meclis çoğunluğu bizim partiden değil” gerekçesine dayandırdı.

AKP’li Niğde Belediyesi’nde maaş çarkı ortaya çıktı

Hayrabolu Belediye Başkan Yardımcısı AKP’li Zekeriya Uzun

4 MAAŞ ALIYOR, DAHA FAZLA İSTİYOR

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre Belediye Başkan Yardımcılığı maaşı dışında, emekli maaşı, ziraat mühendisi görevinden maaşı ve bir tarım firmasından ise huzur hakkı maaşı alan AKP’li Uzun şunları söyledi:

“Ben belediye başkanımızı değil, kararı alan Belediye Meclisi’ni mahkemeye verdim. Maaşımı düşürdüler. Meclis çoğunluğu bizim partiden değil. Bu nedenle karar aldılar.”

3 ayrı koltuğu, 4 ayrı maaşı olan AKP’li Ordu Belediye Başkanı: Aldığım para o kadar da değil

AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI DA ‘BİR BELEDİYE ŞİRKETİ ÜZERİNDEN EKSİĞİNİ TELAFİ EDERİM’ DEMİŞ

“Ben para pul peşinde değilim. Bir yanlışın düzeltilmesini istiyorum” savunmasını yapan AKP’li Uzun, AKP’li Belediye Başkanının ise maaşının kesilmesi nedeniyle kendisine şunu söylediğini anlattı:

“Başkanımız bana ‘Bir Belediye şirketi üzerinden eksiğini telafi edelim’ dedi ama kabul etmedim.”

Benzer Haberler