300 bin liralık soygun yapmıştı! 12 ayrı suç kaydı olan hırsız yakalandı

Yayın tarihi: 19 Şubat 2021 Cuma 11:21 am - Güncelleme: 19 Şubat 2021 Cuma 11:21 am

Küçükçekmece’de bulunan bir kuyumcudan 300 bin lira değerinde ziynet eşyası çalan şüphelilerde biri yakalanarak tutuklandı. Diğer şüpheli için arama çalışmaları devam ederken, 2 şahsın kuyumcuya giriş çıkış anları kameralar yansıdı.

Geçtiğimiz salı günü Küçükçekmece’de gece saatlerinde bir kuyumcu dükkanın önüne gelen 38 yaşındaki Ulaş K. ile henüz kimliği tespit edilemeyen bir kişi, levyeyle dükkanın kapısını açtı. Alarm sistemini devre dışı bırakan şüpheliler, sonrasında içeri girdi. Şüpheliler, 300 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını yanlarında getirdikleri alışveriş poşetine doldurarak kaçtı.

Polis ekipleri, kamera kayıtlarından yola çıkarak şüphelilerden Ulaş K.’nın adresini tespit etti. Yapılan operasyon ile Ulaş K., evinde yakalanarak gözaltına alındı. 12 suç kaydı olduğu öğrenilen şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polis ekiplerinin diğer şüpheliyi yakalamak için çalışması sürüyor.

Öte yandan, iki şüphelinin dükkanın önüne gelerek levye yardımı ile kapıyı açmaları, dakikalar sonrasında ellerinde poşet ile olay yerinden uzaklaşmaları, çevredeki güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.