30 Ağustos’u hedef alan AKP’li Başkana İlber Ortaylı ders verdi

20 Temmuz 2019 Cumartesi

Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, isim vermeden AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı eleştirdi.

 

İki gün Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı tartışması çıkmıştı. Daha önce, dünyaca ünlü şairimiz Nâzım Hikmet, Fethullahçı Terör Örgütü’nün hedefi olan Türkan Saylan, teröristlerin saldırısı sonucu hayatlarını kaybeden usta gazeteci Uğur Mumcu ve akademisyen Bahriye Üçok için, “devlete ve bayrağa savaş açmış” ifadelerini kullanan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu kez 30 Ağustos’u hedef almıştı.

 

Rus yapımı Su-35 mi, ABD yapımı F-35 mi?

 

O ZAMAN ORMANCILIK GÜNÜNDE

 

AKP’li Alinur Aktaş, Meclis’e, 11-14 Ağustos tarihlerinde kutlanacak olan Kurban Bayramı süresince ulaşımın ücretsiz olmasını önerdi. CHP grubu ise, önerinin içine 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın da dahil edilmesini istedi. Başkan Aktaş, “O zaman ormancılık gününde de tatil yapalım” şeklinde bir ifade kullanınca ortam bir anda gerilmişti. Alinur Aktaş’ın 30 Ağustos ile Ormancılık gününü bir tutması tepki çekmişti.

 

MHP’de Devlet Bahçeli’ye iddialı bir rakip çıktı!

 

ANADOLU’NUN TAPUSUDUR

 

Prof. Dr. İlber Ortaylı da sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını paylaşarak 30 Ağustos mesajı verdi. Ortaylı mesajında, “30 Ağustos, Başkumandanlık Muharebesi’nin kazanıldığı, Yunan Orduları’nın dağınık olarak ricata başladığı gündür.

30 Ağustos, Anadolu’dan asla çıkmayacağımızın belgesidir. Birçok ülkede böyle bir tarihî gün yoktur; böylesine değerli bir zafere sahip olanlar da her zaman kutlar” diye yazdı.

Benzer Haberler