29 Ekim için Kemer’de Cumhuriyet korteji

29 Ekim 2020 Perşembe

29 Ekim için Kemer’de Cumhuriyet korteji

Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’nci yılı Antalya’da 29 teknenin katıldığı Cumhuriyet kortejiyle kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’nci yılı etkinlikleri kapsamında, Kemer Kaymakamlığı ile Kemer Yat ve Yelken Kulübü tarafından denizde Cumhuriyet korteji organize edildi. 28 yelkenli ve fiber yat ile bir de günübirlik teknenin katıldığı organizasyonunun başında, mavi vatanın koruyucuları Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı TCSG 33 Bot Komutanlığı yaptı. Yatların tamamı Türk bayrakları ve Atatürk posterlerinin olduğu bayraklarla donatıldı.

Kortej geçişi Kemer G Marina’dan başlarken sırasıyla Kındılçeşme, oradan da Ayışığı Koyu’na kadar gelindi. Burada yatları Ayışığı Koyu’nda bulunan su sporlarına bağlı tesiste çalışan görevli flyboard üzerinde açtığı Türk bayrağı ile karşıladı. Yaklaşık bir saat süren etkinlik büyük ilgi görürken, etkinliğe Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören ile birim müdürleri katıldı.

“TEDBİRLER 29 EKİM COŞKUSUNA ENGEL DEĞİL”

Kaymakam Murtaza Dayanç, şöyle konuştu:

“Tüm yurtta olduğu gibi Kemer ilçemizde de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’nci yıl dönümünü Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde coşkuyla kutluyoruz. Malumunuz bu sene pandemi tedbirlerinden dolayı bazı kısıtlamalar var. Çok büyük kalabalıklar bir araya gelemiyor o anlamda. Ama bu tedbirler bizim 29 Ekim coşkusunu yaşamamıza engel değil. Tedbirli bir şekilde, kontrollü bir şekilde Kemer ilçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu dünden beri devam ediyor. Bugün de şu saat itibarıyla 29 tekne ile Kemer G Marina’dan denize açılacağız marşlar eşliğinde, teknelerimiz bayraklarla donatılmış vaziyette bir kortej oluşturacak. Bir Cumhuriyet Bayramı korteji oluşturacağız.”

 

Benzer Haberler