26 gündür kayıp olan 15 yaşındaki Merve ormanda bir barakada bulundu

Yayın tarihi: 25 Ekim 2023 Çarşamba 11:40 am - Güncelleme: 25 Ekim 2023 Çarşamba 11:40 am

Karaman’daki evinden birkaç eşyasını alıp ayrılan 15 yaşındaki Merve D.Ş., 26 günün ardından Konya’da ormanda bir barakada bulundu.

Karaman’da ortaokuldan yeni mezun olan Merve D.Ş., 28 Eylül’de birkaç eşyasıyla evden ayrıldı. Ailesi durumu fark edince polise kayır başvurusunda bulundu. Kayıp başvurusu üzerine çalışma başlatan ekipler, araştırma kapsamında Merve’nin en son sosyal medya hesabından bir kızla konuştuğunu ve onun yanına gittiğini belirledi.

ORMANDA BARAKADA BULUNDU

Ekipler, Merve’yi dün Konya’nın Seydişehir ilçesinde ormanda bir barakada buldu. 26 gün sonra bulunan Merve, Karaman’a getirilerek devlet koruması altına alınıp sevgi evlerine yerleştirildi. Polis, Merve’nin yanına gittiği sosyal medyada tanıştığı kızın kimliğini belirmek için çalışma başlattı.

BABASI KONUŞTU

Kızı bulunduğu için mutlu olduğunu belirten Ahmet Ş., ”Benim, çocuğumla hiç bir sıkıntım yoktu. Bu sosyal medya denen illet, çocuğumuzu bazı yönlere yöneltti. Bu sosyal medya platformlarından çocuklarımızı uzak tutarsak çocuklarımızı daha iyi koruyabiliriz. Ben buradan tüm ailelere sesleniyorum. Ne olur, çocuklarımızı sosyal medya tuzaklarından uzak tutalım. Ben çocuğumun aklını çelenlerin, aklına girenlerin de bir an önce bulunmasını istiyorum. Benim tek isteğim adalet yerini bulsun, suçlu cezasını çeksin. Benim kızım daha 15 yaşında çocuktur. Katıldığımız televizyon programında bize çocuğumuzun karakola bırakıldığı söylendi. Bizim çocuğumuz karakola bırakılmamış, polisimizin hummalı bir çalışması sonucu iz sürerek bulunduğunu öğrendik. Ben polis ekiplerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Allah onlardan razı olsun. Öğrendiğimiz kadarıyla farklı farklı illerde benim kızımın bulunması için operasyon yapılmış. Biz bunları olaylar sonuçlanınca öğrendik” ifadelerini kullandı.

Tokat’ta kaybolan çocuk ölü olarak bulundu