MHP, ‘askıda ekmek’ kampanyasını yaptığı o standı kaldırdı

20 Ekim 2020 Salı

MHP, ‘askıda ekmek’ kampanyasını yaptığı o standı kaldırdı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin posteri başlatılan ‘askıda ekmek’ kampanyasının yapıldığı stand yoğun eleştirilerden sonra kaldırıldı.

Devlet Bahçeli’nin başlattığı askıda ekmek kampanyasının ardından Çankaya’da Bahçeli’nin fotoğrafının bulunduğu standa ekmekler asılmıştı. Türkiye’nin konuştuğu o stand bugün kaldırıldı.

KRT’nin haberine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin askıda ekmek kampanyasını başlatmasının ardından MHP Çankaya İlçe Başkanı Serkan Damar, kampanya kapsamında bir ‘askıda ekmek’ noktasının fotoğraflarını Twitter hesabından “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda ‘Askıda Ekmek’ kampanyasını Çankaya ilçemizde başlatmış bulunmaktayız” diyerek paylaşmıştı.

Bahçeli: İnsan hakları askıda değildir, aksini iddia eden siyasi yağmacı, dolandırıcıdır

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında askıda ekmek kampanyasına gelen eleştirilere tepki göstermişti.

‘Askıda Ekmek’ kampanyasını başlatıp dar ve orta gelirli vatandaşlara, güçleri nispetinde, onları incitmeden, izzet-i nefislerini zedelemeden destek olmaya gayret ettiklerini belirten Bahçeli, “Bir elin verdiğini diğer elin görmemesine özen gösterdik” dedi.

İnançlarımız ne diyorsa onu yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Askıda Ekmek Kampanyası siyasal bir tepki veya eleştiri değil, manevi bir görevi ifa hassasiyeti, kardeşliği, hatırlamayı, paylaşmayı ve kader ortaklığını ifade hasbiliğidir. Biliyoruz ki bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz.”

 

 

Benzer Haberler