23 Nisan’da Ata’nın huzuruna çıkan tek genel başkan Özgür Özel oldu

Yayın tarihi: 23 Nisan 2024 Salı 10:55 am - Güncelleme: 23 Nisan 2024 Salı 10:55 am

TBMM’nin 104’üncü yaşını yurt genelinde coşkuyla kutlanıyor. Meclis’in açılışının yıldönümü dolayısıyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilk tören Meclis’teki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Daha sonra devlet erkanı Anıtkabir’i ziyaret etti. 23 Nisan’da Ata’nın huzuruna çıkan tek genel başkan CHP lideri Özgür Özel oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 104. yıl dönümü dolayısıyla yurdun dört bir yanında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu yaşanıyor. Bayram, Ankara’da TBMM’de ve Anıtkabir’de devlet erkanının katılımıyla düzenlenen törenlerle kutlanıyor.

MECLİS’TE TÖREN

Meclisteki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un Atatürk Anıtı’na kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törene, TBMM Başkanvekilleri Bekir Bozdağ ve Gülizar Biçer Karaca, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, AKP Grup Başkanvekilleri Özlem Zengin, Bahadır Nahit Yenşehirlioğlu ve Leyla Şahin Usta, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, TBMM idare amirleri, TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun ile milletvekilleri ve TBMM idari personeli de katıldı.

ANITKABİR’E İLK ZİYARET YUSUF TEKİN’DEN

Anıtkabir’i ise ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve beraberindeki öğretmen ve öğrenciler ziyaret etti. Tekin başkanlığındaki bakanlık bürokratları, öğretmen temsilcileri ve öğrencilerden oluşan heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. Tekin’in mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

DEVLET ERKANI ANITKABİR’DE

Kurtulmuş başkanlığındaki devlet erkanı da Anıtkabir’i ziyaret etti. Gece yarısı Irak’tan yurda dönüş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yer almadı. Erdoğan’ın yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz hazır bulundu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile birlikte siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri ile bazı bakanlar da törene iştirak etti. Daha sonra Birinci Meclis’te de tören düzenlendi.

ATA’NIN HUZURUNA ÇIKAN TEK GENEL BAŞKAN ÖZGÜR ÖZEL

Öte yandan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkan tek genel başkan CHP lideri Özgür Özel oldu. Meclis’te temsilcisi bulunan diğer siyasi partilerin genel başkanları törene katılım sağlamadı.

23 Nisan tören, Anıtkabir, devlet erkanı, tbmm, atatürk, özgür özel, 23 nisan töreni

Taksim’deki kutlamalara katılan İmamoğlu: Milli egemenlik duygusuyla beraber çocukların bayramı

 

Kaynak: HABER MERKEZİ