Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

223 bin liralık ürünün üstüne öksürdü! Tutuklandı

ABD’de Pensilvanya eyaletindeki bulunan marketin sahibi, bir kadının yiyeceklerin üzerine kasten öksürmesi üzerine, ”koronavirüs bulaşmış olabilir” korkusu ile 35 bin dolar (223 bin TL) değerindeki ürünü çöpe attı.

ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki market sahibi, bir kadının yiyeceklerin üzerine kasten öksürmesi üzerine, koronavirüs bulaşabileceği korkusu ile 35 bin dolar değerindeki ürünü çöpe attı.

Hanover kasabasında bir market zincirinin ortaklarından Joe Fasula’nın sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda, kadın müşterilerden birinin gıda ürünlerinin üzerine kasıtlı olarak öksürdüğü görüntüler yer aldı.

İçişleri’nden 81 ile yeni koronavirüs genelgesi! Satışına izin verilmeyecek

KADIN TUTUKLANDI

Çalışanların hızla marketin dışına çıkardığı kadının daha sonra polis tarafından tutuklandığı öğrenildi.

‘Sosyal kriz kapıda, işten çıkarmalar yasaklansın, bireysel kredi borçları taksitlendirilsin’

35 BİN DOLAR ÇÖPE GİTTİ

Market sahibi ise olayın ardından koronavirüs korkusuyla marketindeki 35 bin dolarlık ürünü çöpe attı.

Hanover Emniyet Müdürü Albert Walker, akli dengesinin yerinde olup olmadığının netleşmesinin ardından kadın hakkında suç duyurusunda bulunmayı planladıklarını belirtti.

Market sahibi Fasula, kadına Kovid-19 testi yapılması gerektiğini belirtti.

Vaka sayısı 37 bini aştı, THY o hattı iptal etti

ABD’DE VİRÜSÜ YAYMA TEHDİDİ “TERÖR SUÇU”

*Amerikan Adalet Bakanlığı çarşamba günü yaptığı açıklama ile koronavirüsü kasıtlı olarak yayan insanların terörizm ile suçlanabileceğini doğruladı.

*Hafta başında New Jersey’de bir market çalışanının yüzüne kasten öksüren ve koronavirüs taşıdığını iddia eden bir kişinin ”terör tehdidi” oluşturmaktan ceza aldığı öğrenildi.

Koronavirüs tedbiri için kapatılan hamamda böyle yakalandılar! 47 bin lira ceza

*Diğer taraftan, Missouri eyaletinde bir gencin de benzer bir hareketi yüzünden hafta başında terör suçu işlemekten suçlu bulunduğu bilgisi yerel gazete haberlerinde yer bulmuştu.

*Amerikan Adalet Bakanlığına göre, virüs bir ”biyolojik ajan” kriteri ile örtüşüyor ve onu yaymak veya ”Kovid-19’u Amerikalılara karşı bir silah olarak kullanmak” terör tehdidi olarak kabul ediliyor.