Meteoroloji 4 gün yağış gösteriyor, Diyanet yağmur duasına çıkıyor

10 Aralık 2020 Perşembe

Meteoroloji 4 gün yağış gösteriyor, Diyanet yağmur duasına çıkıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, son dönemde ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle yarın cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur duası yapacağını duyurdu. Söz konusu kararın yağışlı geçmesi beklenen günlerden önce alınması ise dikkatlerden kaçmadı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca, “son dönemde ülke genelinde yaşanan kuraklık” nedeniyle yarın cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur duası yapılacak.

AA’nın aktardığı habere göre, “Su: Hayat ve Şifa Kaynağımız” konulu hutbe, cuma vakti Türkiye genelindeki camilerde okunacak.

“Suyun bilinçli kullanılması ve israf edilmemesine” ilişkin uyarıların yapılacağı hutbede, cuma namazının farzından sonra yağmur duası edilecek.

ÖNÜMÜZDEKİ 4 GÜNÜN YAĞIŞLI OLMASI BEKLENİYOR

Diyanet’in ‘yağmur duası’ kararının ardından gözler Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan hava durumu tahmini raporlarına çevrildi. Meteoroloji, tarafından açıklanan tahminlere göre önümüzdeki 4 günün yağışlı olması beklenirken Diyanet’in söz konusu kararının zamanlaması sosyal medyada gündem oldu.

Meteoroloji tarafından paylaşılan hava durumu tahminleri ise şöyle:

“TESADÜF MÜ TİPİK BİR ŞARK KURNAZLIĞI MI?”

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da, Diyanet’in söz konusu zamanlamasına ilişkin yorumunu Twitter hesabından paylaştı. “Tesadüf mü tipik bir şark kurnazlığı mı? Bilemedim” diyen Yanardağ, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Meteorolojiden önümüzdeki bir hafta boyunca yağmur yağacağına ilişkin haber geliyor.. Diyanet de bu haberden hemen sonra bu Cuma namazının ardından yağmur duasına çıkacağını açıklıyor.. Tesadüf mü tipik bir şark kurnazlığı mı? Bilemedim. Meteoroloji haberine bakın isterseniz.”

“DUA İLE YAĞMUR YAĞSAYDI, ARABİSTAN ÇÖL OLMAZDI”

İlahiyatçı Yazar Cemil Kılıç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Diyanet’in yarın için yaptığı yağmur duası çağrısını eleştirdi. Kılıç, “Dua ile yağmur yağsaydı Arabistan çöl olmazdı!” dedi.

Benzer Haberler