200 MP kamera desteği orta segment cihazlar ne zaman gelecek?

10 Mayıs 2022 Salı

200 MP kamera desteği orta segment cihazlar ne zaman gelecek?

Orta seviye olarak tabir ettiğimiz 6 bin TL ile 15 bin TL arasındaki fiyatlara satılan modellere 200 MP kamera desteği geliyor. Peki ne zaman çıkacak?

Orta seviye telefonlar için 200 MP dopingi! Son yıllarda akıllı telefonların kamera çözünürlükleri ciddi oranda artmış durumda. Özellikle Android tarafında en ucuz telefonda dahi 32MP’lik kameralara yer veriliyor olması bizler için şaşırtıcı değil.

 

Elbette kamera tarafında çözünürlük tek başına pek bir anlam ifade etmiyor. Sonuçta bugün baktığımızda kamerasıyla odak noktası haline gelen yeni iPhone modellerinde 3 adet 12MP’lik kamera döngüsü kullanılıyor.

 

200 MP kamera

Hali hazırda orta segmentte yer alan model yelpazesinde 50 MP’lik kameralar görmeye alıştık. Hatta yakın zamanda 100 MP çözünürlüğe sahip kameralı modeller de geldi. Lakin bu iş burada bitmiyor. Çünkü yakında tam 200 MP’lik kamera çözünürlüğe sahip modeller raflardaki yerini alacak.

 

Bilindiği üzere hali hazırda Samsung önemli bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda 200 MP’lik kameraya sahip ilk telefonun da önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alması bekleniyor.

Muhtemelen Samsung’un ardından diğer üreticiler de kamera tarafında benzer adımlar atacaklardır. Büyük ihtimalle önümüzdeki yıl orta segmentin üst basamağında yer alan bazı modellerde 200 MP’lik kamera kurulumlarını görmeye başlayabiliriz.

Tabi ki şunu unutmamamız gerekiyor. Kamera çözünürlüğü tek başına çok bir şey ifade etmiyor.

Dünyanın en büyük uçağı bir kez daha havalandı

Benzer Haberler