1’inci sınıf öğrencisini azarlayan öğretmen: ‘Ağla! Sizi bana sayıyla mı verdiler?’

27 Eylül 2021 Pazartesi

Konya’da Ayşe I. isimli öğretmen, birinci sınıf öğrencisini azarladı. Öğretmen, okulun ilk gününde ağlayarak annesini isteyen çocuğu, “Terbiyesiz, ağla ağla! Seni disipline yollayacağım. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” diyerek azalardı.

Konya’nın Selçuklu ilçesindeki ilkokulda, 7 Eylül’de cep telefonuyla kaydedilen görüntüler, tepki çekti. Birinci sınıfa başlayan A.Ç., okulun ikinci gününde sınıfta ağlayarak annesini istedi.

Sınıf öğretmeni Ayşe I.’nın, ağlayarak annesini isteyen A.Ç.,’ye “Terbiyesiz” diye bağırdığı, ardından A.Ç.’nin “İstemiyorum seni, ben annemi istiyorum” diyerek ağlamaya devam etmesi üzerine; öğretmen Ayşe I.’nın, ”Ağla, ağla seni disipline yollayacağım haberin olsun. Müdür bey de seni cezalandırsın. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” diyerek karşılık verdiği görüntülere yansıdı.

“OKULLA İL TANIŞAN BİR ÇOCUĞA BÖYLE BAĞIRILIR MI?”

A.Ç.’nin babası G.Ç., sınıfta çekilen görüntüleri izledikten sonra okul yönetimine, kızının öğretmeninin değiştirilmesi yönünde müracaat ettiklerini söyledi. G.Ç. yaşanan olayın kendilerini üzdüğünü ifade ederek şöyle dedi:

“Kızımın okulun ikinci günü, böyle kötü bir muameleye maruz kalması bizi çok üzdü. Kızımın sınıfının değişmesi için müracaat ettik ama bir sonuç alamadık. Okulla ilk tanışan bir çocuğa böyle bağırılır mı? Öğretmeni kızımın psikolojisini bozuyor. Kızım okula annesiyle gidip geliyor.” (DHA

 

 

 

Benzer Haberler