19 Mayıs coşkusu Bornova’yı sardı

Yayın tarihi: 20 Mayıs 2024 Pazartesi 7:22 pm - Güncelleme: 20 Mayıs 2024 Pazartesi 7:22 pm

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Bornova’da coşkuyla kutlandı. Kutlamalar Bornova-Bayraklı sınırından kortej yürüyüşüyle başladı. En önde taşınan Türk Bayrağı ve Atatürk resimlerinin alkışlar eşliğinde geçişi büyük coşku yaratırken, bando eşliğindeki yürüyüş sırasında Mustafa Kemal Caddesi Türk Bayraklarıyla kırmızı beyaza boyandı. Kortejin Cumhuriyet Meydanı’na ulaşmasıyla coşku zirveye çıkarken, Madrigal Konseri binlerce Bornovalıyı buluşturdu.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

Kortej yürüyüşüne Bornova Belediye Meclis Üyeleri ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı. Bornovalılar, Ayyıldızlı bayraklarla kırmızıya boyanan yürüyüşün yapıldığı Mustafa Kemal Caddesi boyunca evlerinin balkonlarından bayraklarını sallayarak coşkuya ortak oldu.

MADRİGAL KONSERI

Yürüyüşün son bulduğu nokta olan Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda Madrigal Konseri’yle 19 Mayıs coşkusu zirveye ulaştı. Özellikle gençlerin çok sevdiği gruplar arasında olan Madrigal, şarkılarını Meydan’da toplanan binlerce Bornovalı’yla birlikte söyledi.

RESMİ TÖRENLER

Kortej ve konserin ertesinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törenler de büyük coşkuya sahne oldu. Spor ve dans gösterilerinin sunulduğu törenler 19 Mayıs ruhunu yaşattı.

 

Kaynak: BÜLTEN