150 km hızla giden İHH ekibi kaza yaptı: 4 ölü

27 Kasım 2021 Cumartesi

150 km hızla giden İHH ekibi kaza yaptı: 4 ölü

Bursa’da TIR’a arkadan çarpan otomobilin sürücüsü Muratcan Kaya ve yanındaki 3 kişi yaşamını yitirdi. İHH İnsani Yardım Vakfı personeli olan Kaya’nın İstanbul’dan, yanındaki 3 arkadaşıyla birlikte kentteki bir programa katılmak için yola çıktığı belirtildi.

Saat 10.30 sıralarında İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Selçukgazi Viyadüğü yakınında meydana gelen kazada, İstanbul’dan Bursa’ya bir programa katılmak için yola çıkan İHH İnsanı Yardım Vakfı personeli Muratcan Kaya yönetimindeki otomobil, aynı yöne giden Mustafa Haldız yönetimindeki TIR’a arkadan çarptı. TIR şoförünün ihbarı üzerine kaza yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, sürücü Kaya ile yanındaki İHH gönüllüleri Yusuf Taha Göktaş, Kaan Talip Tığlı ve Tarık Kesekçi’nin yaşamını yitirdiği belirlendi. Ölen 4 kişinin cenazeleri, yapılan incelemenin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Öte yandan otomobilin hız kadranının 150 kilometrede takılı kaldığı görüldü.

Kaza nedeniyle trafiğin tek şeritten sağlandığı karayolunda ulaşım araçların kaldırılmasının ardından yeniden normale döndü.

Kadın öykülerinin kazananları ödüllerine kavuştu

Benzer Haberler