15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün kapatılmasına neden olan şoför gözaltına alındı

Yayın tarihi: 14 Haziran 2024 Cuma 10:51 pm - Güncelleme: 15 Haziran 2024 Cumartesi 12:00 am

Aracında SMA yazan bir kişi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde aracını durdurdu. Güvenlik güçleri olay sonrası köprüyü çift yönlü kapadı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya “Aracı kullanan R. C. Ç. adlı şahsın 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğü tespit edilmiştir. Emniyet görevlilerimiz şahısla müzakere etmiş ve şahıs ikna edilip teslim alınmıştır.” dedi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü şüpheli bir araç nedeniyle trafik çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. İstanbul Valiliği’nden yapılan ilk açıklamada, köprüde meydana gelen olayın bireysel olduğunun değerlendirildiği, Emniyet’in köprü trafiğini durdurduğu ifade edildi. Edinilen bilgiye göre, saat 22.45 sıralarında şüpheli bir araç 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde durdu.

“SMA” YAZILI ARAÇ

Şüpheli araç nedeniyle İstanbul Emniyeti alarma geçti. Aracın üzerinde “SMA” yazarken, trafik çift yönlü olarak durduruldu. Trafikte kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

“BİREYSEL BİR EYLEM”

Olay yerinde polis ekipleri sevk edilirken, İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, “Köprüde meydana gelen olayın bireysel bir eylem olduğunu değerlendiriyoruz. Emniyetiniz tedbir amaçlı köprü trafiğini durdurdu” ifadelerine yer verildi.

Trafik akışı bir süre sonra Anadolu’dan Avrupa yönüne doğru açılırken, köprünün hala tek yönlü olarak trafiğe kapalı olduğu öğrenildi.

BAKAN YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA: İKNA EDİLDİ, BİPOLAR TEDAVİSİ GÖRÜYOR

Son olarak yaşananlara dair İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan açıklama geldi. Sosyal medyadan bir paylaşım yapan Yerlikaya, “15 Temmuz Şehitler Köprüsünde, üzerinde SMA yazan bir aracın saat 22.14’te yolu kapatması nedeniyle köprü trafiği çift yönlü olarak trafiğe kapatılmıştır. Aracı kullanan R. C. Ç. adlı şahsın 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğü tespit edilmiştir. Emniyet görevlilerimiz şahısla müzakere etmiş ve şahıs ikna edilip teslim alınmıştır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir” dedi.

GÖZALTINA ALINDI

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün kapatılmasına neden olan şoför gözaltına alındığı anlar kameralara böyle yansıdı

Kaynak: TELE1