15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yolu kapatıp eylem yapan kişi tutuklandı

Yayın tarihi: 15 Haziran 2024 Cumartesi 5:24 pm - Güncelleme: 15 Haziran 2024 Cumartesi 5:24 pm

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaptığı SMA eylemiyle trafiğin durmasına neden olan R.C.Ç. adliyeye sevk edildi. Şüphelinin ilk ifadesinde pişman olmadığını söylediği öğrenildi. Eylemi yapan R.C.Ç., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul’da R.C.Ç adlı vatandaş akşam saatlerinde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Avrupa Yakası yönünde üzerinde SMA yazan bir araçla yolu kapattı. Trafikte kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Olay yerinde polis ekipleri sevk edilirken, İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, “Köprüde meydana gelen olayın bireysel bir eylem olduğunu değerlendiriyoruz. Emniyetiniz tedbir amaçlı köprü trafiğini durdurdu” ifadelerine yer verildi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde SMA eylemi yapan şüphelinin ifadesi ortaya çıktı

1,5 YILDIR BİPLAR TEDAVİSİ GÖRÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Bir süre sonra ikna edilen R.C.Ç’nin 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğünü İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı. Şüpheli, Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Şüphelinin ilk ifadesinde SMA hastalarının içinde bulunduğu zor duruma dikkat çekmek için böyle bir eylem yapmak zorunda kaldığını söylediği ve pişmanlık duymadığını belirttiği öğrenildi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün kapatılmasına neden olan şoför gözaltına alındı

TUTUKLANDI

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde üzerine dün gece “SMA” yazılı araçla eylem yapan R.C.Ç. nedeniyle köprü trafiğe çift yönlü kapatılmıştı. Polis ekipleri tarafından ikna edilen R.C.Ç. gözaltına alınmış ve ifadesinde “pişman değilim” demişti. Eylemi yapan R.C.Ç., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: TELE1