15 Temmuz Derneği Başkanından bomba açıklama: Adil Öksüz’ün yeğeni AKP’den aday

28 Mart 2019 Perşembe

15 Temmuz MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, AKP listesinde yer alan FETÖ’cülerin MİT incelemesine takılmadığına sitem etti.

Hükümete yakın medya, AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı dışındaki partileri “terörist ve vatan haini” ithamlarını sürdürüyor. Özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun siyasi parti liderlerine ve partilerine yönelik suçlamalar ve kullandığı dil iyice sertleşti.

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete’de yer alan habere göre; Saadet Partisi, CHP ve İyi Parti’de PKK’lı adayların olduğunu iddia eden Soylu, bu partilere tehditlerde bulunmaya devam ediyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Genel Başkanı Serhat Çağ, AKP içindeki FETÖ’cü belediye başkan adaylarına dikkat çekti.

“BUNLAR ARAŞTIRMALARA TABİ OLDU MU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bütün adaylarının MİT ve Emniyet soruşturmasından geçtiğini belirtmesine rağmen AKP içindeki adaylara 15 Temmuz şehitlerinin yakınları tarafından kurulan derneklerin tepkisi devam ediyor. 15 Temmuz MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, “Devletin ve milletin bekasına sahip çıkmak!” başlıklı yazısında, AKP’nin aday gösterdiği birçok kişinin FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Çağ, “FETÖ’cülerle ‘iyi ilişkilerimiz vardı’ diyen maklubeci Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, ‘Kardeşlik mi görmek istiyorsunuz STV’de Türkiye sevdalılarını izleyin. Provokatör başbakan istemiyoruz’ diyen FETÖ savunucusu Uşak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın aday gösterildi. Bunlar araştırmalara tabi oldu mu?” diye sorarak, AKP’nin FETÖ’yle yakın temasta olanları aday göstermesine tepki gösterdi.

“APTAL YERİNE KOYULMANIN HESABINI SANDIKTA GÖRECEK”

 

İddialarını daha da ileri götüren Çağ, 15 Temmuz darbe girişiminin sivil imamı ve kayıplara karışan Adil Öksüz’ün yeğeninin AKP’den aday gösterildiğini söyledi. Çağ, “Darbe imamı Adil Öksüz’ün yeğeni Kahramanmaraş Andırın Belediye Başkan Adayı Ahmet Doğan da bu araştırmalara tabi oldu mu? Oldu ise FETÖ’yle ayan beyan ilişkisi olan bu isimler nasıl partinizden aday oldu? Yoksa bu adaylıklardan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haberi yok mu? Varsa milletin gözünün içine baka baka yapılan bu açıklamanın manası nedir? Türk milleti asıl şimdi bu sorulara cevap bekliyor Sayın Başkan! Artık oyun bitti! Bu necip millet her şeyin farkında ve günü geldiğinde aptal yerine koyulmanın hesabını sandıkta görecek” dedi.

ADİL ÖKSÜZ KİMDİR?

FETÖ’nün ‘Hava Kuvvetleri imamı’ Adil Öksüz, FETÖ soruşturması kapsamında örgütün üst düzey yöneticilerinden biri olarak aranmaktadır. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde kritik rol alan Öksüz, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve bazı kuvvet komutanlarının darbeciler tarafından rehin tutulduğu Akıncılar 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nın sivil imamıydı. Firar eden ve “FETÖ’nün sır kutusu” olarak nitelendirilen Adil Öksüz, İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinde yer aldı. Darbe girişiminden önce onlarca sefer ABD’ye gittiği de biliniyor.

Benzer Haberler