14 kişi koronavirüse yakalandı, 98 kişinin yaşadığı apartman karantinaya alındı

9 Şubat 2021 Salı

Eskişehir’de 98 kişinin yaşadığı apartmanda 14 kişi koronavirüse yakalandı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, apartmanı 10 gün süreyle karantinaya aldı.

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde 98 kişinin yaşadığı ve 40 daireden oluşan 10 katlı apartmanda 14 kişinin koronavirüse yakalandığı tespit edildi. Filyasyon ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucunda Tepebaşı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, apartmanın 10 gün süreyle karantinaya alınmasına karar verdi.

Polis ekipleri, apartmanın girişine güvenlik şeridi çekerek, kontrol altına aldı.

“MUTASYON HAKKINDA BİLGİ VERMEDİLER”

Apartman yöneticisi Avni Öndül apartmandaki herkese test yapıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Kaç kişide virüs olduğunu filyasyon ekibi biliyor. Biz bilmiyoruz ama çok var. Binamız 4 gündür kapalı, 10 gün karantinada kalacakmışız. Binamızda 40 daire var ve 98 kişi yaşıyor. Durumu ağır olan yok. Mutasyonlu olup olmadığı hakkında bize bilgi vermediler. Herkesi kontrol ettikten sonra binayı kapatıp gittiler. İhtiyaçlarımızı telefonla dışarıdan karşılıyoruz. Paketleri kapının önüne bırakıyorlar. Oradan alıp hemen içeri giriyoruz. Karşıda fırınımız var, her sabah bize ekmek bırakıyor. Bir an evvel bitmesini istiyoruz”

10 GÜNLÜK KARANTİNA

Tepebaşı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, apartmanda yaşayan 98 kişinin 10 gün süreyle karantinaya alınmasına karar verdi. Geçen Cuma günü başlatılan karantinada apartman girişi Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince güvenlik şeridi çekilerek, giriş-çıkışlara kapatıldı.

Benzer Haberler