14.000 TL’lik Galaxy Z Flip sınıfta kaldı

5 Haziran 2020 Cuma

14.000 TL’lik Galaxy Z Flip sınıfta kaldı

Telefonların kameralarını inceleyen ve verdiği puanlar genel geçer kabul gören DxOMark ekibi, bugün Samsung’un katlanabilir telefonunu masaya yatırdı. Galaxy Z Flip DxOMark ön kamera puanı maalesef ki beklentileri pek karşılayamadı. 14.000 TL seviyesindeki bir telefonun bu puanı almaması gerekiyordu.

14.000 TL’lik Galaxy Z Flip sınıfta kaldı . 10 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.4 diyaframlı ön kamera ile gelen telefon DxOMark’ın testinden ortalama 83 puan almayı başardı. Fotoğraf bölümünden 82 puan ve video bölümünden 86 puan alan telefon özellikle doku bölümünde oldukça başarısız bir performans sergilemesi ile dikkat çekiyor.

Galaxy Z Flip

Arka kamera bölümünden 105 puan alan telefon üst seviye bir kamera deneyimi sunuyordu. Ancak ön kamera puanının bu denli düşük olması, Selfie tutkunlarını biraz üzecek gibi görünüyor.

6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü Dinamik AMOLED ekran ile gelen telefon gücünü sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 855 yonga setinden ve 8 GB RAM‘den alıyor. Türkiye’de indirimler ile ara ara 11.000 TL seviyesinde satılan telefon yine de fiyatı ile şu an rakipsiz diyebiliriz.

Windows 10 kullanım oranı ile herkesi şaşırttı!

Benzer Haberler