Ev sahibi dehşeti! Kirayı 3 bin liraya çıkarmayan kiracının evine baltayla girdi

14 Ocak 2022 Cuma

İstanbul Bayrampaşa’da evinden çıkarmak istediği Suriye uyruklu kiracısının kapısını baltayla kıran ev sahibi Naim A. ile oğlu İhsan A. kiracılara dehşeti yaşattı. Eve girdikten sonra içerideki kapıları ve camları da baltayla parçalayan baba ve oğul gözaltına alındı. Baba serbest bırakılırken, İhsan A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaşadıkları korku dolu anları anlatan kiracı Esma S., “Çok korktuk. Sanki Suriye’de savaştayım sandım” dedi.

Ekonomik kriz nedeniyle zamlarda bir türlü anlaşamayan ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan gerilim devam ediyor. Yaşanan son olayda da iddiaya göre 1.200 TL olan kirayı 3 bin TL’ye yükseltmek isteyen Naim A. isimli ev sahibi, kiracının zammı kabul etmemesi üzerine evin kapısını oğlu İhsan A. ile birlikte baltayla kırdı . İkili içeriye girerek etrafa da zarar vermeye başladı.

Sesleri duyan komşularının gelmesi üzerine ev sahibi Naim A., daireyi terk etti. Göçmen aile, durumu polis ekiplerine bildirdi.

BABA VE OĞUL GÖZALTINA ALINDI

Olay yerine gelerek incelemede bulunan ekipler, ev sahibi Naim A. ile oğlu İhsan A.’yı (65) gözaltına aldı. Gözaltına alınan baba ve oğul polis merkezindeki işlemlerinin ardından “Konut Dokunulmazlığının İhlali” ve “Mala Zarar Verme” suçundan adli makamlara sevk edildi.

 

Kira zammını kabul etmediler: Doktor ve avukat kardeşlere ev sahibinden saldırı

OĞLU TUTUKLANDI, BABA SERBEST

Bayrampaşa’da evinden çıkarmak istediği Suriye uyruklu kiracısının kapısını baltayla parçalayan Naim A. ve oğlu İhsan A., savcılık tarafından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Baba Naim A. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken oğlu İhsan A. tutuklandı.

Benzer Haberler