11 yıl sonra ilk! Beşar Esad, BAE’yi ziyaret etti

19 Mart 2022 Cumartesi

11 yıl sonra ilk! Beşar Esad, BAE’yi ziyaret etti

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, BAE’yi ziyaret etti. Esad burada Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum ile görüştü.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, 2011’den bu yana ilk kez Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) ziyaret etti. Esad’ın ziyarette Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum ile görüştüğü bildirildi.

Dubai Emirliği resmi Twitter sayfasından yapılan açıklamada, Al Maktum’un Dubai’de, “iki ülke arasındaki kardeşlik ilişkileri çerçevesinde Esad ile bir araya geldiği” aktarıldı.

Al Maktum’un görüşmede “kardeş Suriye’ye” güven ve barış dileklerini ilettiği belirtilen açıklamada, Al Maktum’un Suriye ve bölge için istikrar ve kalkınma temennisinde bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada sözlerine yer verilen Muhammed bin Raşid Al Maktum, şunları kaydetti: “BAE devleti, Suriye ile yapıcı yeni iş birliği süreçlerini başlatmayı önemsiyor. Her iki ülkenin kardeş halklarının çıkarlarına olacak çeşitli alanlarda iş birliği fırsatlarını da bekliyor.”

Beşar Esad, Al Maktum’la görüşmesinin ardından Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile bir araya geldi.

Esad’dan hayatını kaybeden askerler için flaş hamle

SURİYE’DEN AÇIKLAMA

SANA’nın haberine göre, heyette rejimin Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Cumhurbaşkanlığı İşleri Bakanı Mansur Azzam, Dışişleri Bakanı Yardımcısı Beşşar Caferi de yer aldı. Görüşmede, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve özellikle de ekonomi ve yatırım alanlarında bu ilişkilerin üst seviyelere çıkarılması ele alındı.

Beşar Esad ülke içinde ve dışındaki asker kaçakları için af ilan etti

Benzer Haberler