11 başkandan ortak açıklama! Çok ciddi zam geliyor

11 Mart 2022 Cuma

11 Cumhuriyet Halk Partili büyükşehir belediye başkanı yaptığı ortak açıklamayla, akaryakıt fiyatındaki artış nedeniyle toplu taşıma ücretlerinde de zam yapılacağını duyurdu.

Ekonomik darboğaz, dövizin yükselmesi gibi olumsuz etkenlere Rusya-Ukrayna savaşı da eklenince benzin, motorin (dizel), LPG (otogaz) fiyatlarına 7 gün boyunca üst üste zam geldi. Zammın ÖTV’den karşılanmasını sağlayan Eşel Mobil Sistemi’nin de (EMS) devre dışı kalmasıyla gelen zamlar, doğrudan tüketiciye yansıdı.

24 saat geçmeden benzin ve motorine bir zam daha!

Akaryakıt fiyatlarındaki bu artışa ilişkin, 11 CHP’li büyükşehir belediye başkanı ortak bir açıklama yaparak, hükümete çağrıda bulundu.

Akaryakıta tarihi bir zam daha!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’ın imzasıyla yayımlanan açıklamada,Toplu taşıma ücretlerine yakın zamanda çok ciddi artış yaşanması kaçınılmaz hale gelmiştir. Hükümetin destek uygulamasında da fiyat artışına giderek, toplu taşımada yaşanan tatsızlıkların önüne geçmesi çok kolaydır” denildi.

Benzin ve motorine bir dev zam daha!

İşte o açıklama: