101 milyon TL’lik ‘Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’

26 Ekim 2020 Pazartesi

Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden biri Kayseri’ye yapılacak. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi 1.2 milyon metrekarelik alana inşa edilecek. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ile birlikte millet bahçelerine ödenen para 1 milyar 788 milyon TL’yi aştı.

Kayseri’de 1 milyon 260 bin metrekare alana yapılacak olan millet bahçesi, 100 milyon 900 bin liraya mal olacak.

11 Eylül’de sözleşmesi imzalanan parkta biyolojik gölet, etkinlik çayırı, sosyal buluşma alanları, koşu ve bisiklet parkurları, 10 çocuk bahçesi, üç millet kıraathanesi, kaykay pisti ile drone maket uçak pisti, çiçek bahçeleri ve pist bisikleti yarışları için veledrom da olacak.

‘SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN İSMİ YAKIŞIR’

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Kayseri Millet Bahçesi’nin 21 Mart 2022’de açılması planlanıyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’ye verdiği ve bundan sonra da vereceği destekleri düşünerek projeye Sayın Cumhurbaşkanımızın ismi yakışır” diyerek millet bahçesine Recep Tayyip Erdoğan ismini verdiklerini açıkladı.

1 MİLYAR 788 MİLYON TL’Yİ AŞTI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2 Eylül’de yaptığı açıklamada tamamlanan ve uygulama aşamasında olan 46 millet bahçesinin toplam maliyetinin 1 milyar 688 milyon lira olduğunu açıklamıştı. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ile bu tutar 1 milyar 788 milyon TL’yi aştı.

Benzer Haberler