10 yaşındaki oğlunu 16 kez bıçaklayarak öldüren babaya ceza indirimi

21 Ocak 2019 Pazartesi

10 yaşındaki oğlunu 16 kez bıçaklayarak öldüren babaya ceza indirimi
İstinaf Mahkemesi, 10 yaşındaki oğlu Yiğitcan Türkoğlu’nu defalarca bıçaklayarak öldüren Nezir Türkoğlu’nun ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı. Daire, 4 ayrı suçtan toplamda 35 yıl 9 ay hapse çarptırılan sanığın cezasını 10 yıl 9 aya düşürdü.

Fatih’te 5 Kasım 2017 tarihinde 10 yaşındaki oğlu Yiğitcan Türkoğlu’nu 16 kez bıçaklayarak öldüren Nezir Türkoğlu, yerel mahkeme tarafından ‘’kasten yakın akrabayı öldürme’, ‘öldürmeye teşebbüs’, ‘kasten yaralama’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 35 yıl 9 ay hapse çarptırılmıştı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Nezir Türkoğlu Silivri Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi(SEGBİS) ile bağlandı. Yiğitcan Türkoğlu’nun annesi Neriman Türkoğlu’nun avukatı ile sanık avukatı da salonda hazır bulundu. Duruşmada söz alan sanık önceki savunmalarını tekrar ettiğini söyleyerek, ‘Başka bir diyeceğim yoktur” dedi.

Bunun üzerine söz alan katılan avukatı Esin Yeşilırmak, “Müvekkilim ağır psikolojik travma altında olduğu için duruşmaya katılamadı. Şikayetimiz devam etmektedir. Biz yerel mahkemenin kararının usul ve yasaya uygun olduğunu düşünüyoruz. İstinaf taleplerinin reddini istiyoruz” diye konuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da söz alarak, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

SON SÖZÜ SORULAN SANIK: NE DİYEYİM Kİ BEN BU DURUMDA…

Son sözü sorulan sanık Nezir Türkoğlu, “Bir şey diyemem ki efendim. Ne diyeyim ki bu durumda?” dedi.

Davayı karara bağlayan ceza dairesi, yerel mahkeme tarafından sanık Nezir Türkoğlu hakkında “kasten öldürme” suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı.

HAPİS CEZASINDA 25 YIL İNDİRİM

Daire, 35 yıl 9 ay hapis cezasında ise yeni bir karar verdi. Sanığa “kasten yaralama” suçundan yerel mahkeme tarafından verilen 9 aylık hapis cezasını onayan daire, oğluna karşı “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçunda verilen 7 yıl 6 aylık hapis cezasını ise 10 yıla çıkardı.

Sanık Nezir Türkoğlu hakkında yerel mahkeme tarafından “oğlunu zehirleme suretiyle öldürmeye teşebbüs” ve “eşinin hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından verilen toplamda 27 yıl 6 ay hapis cezasını kaldırarak, bu suçlardan beraatine karar verdi.

35 YILDAN 10 YILA DÜŞÜRÜLDÜ

Böylece sanık Nezir Türkoğlu’nun aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onanırken, diğer suçlardan aldığı 35 yıl 9 aylık cezası 10 yıl 9 aya düşmüş oldu.

Benzer Haberler