10 katlı düğün pastasını arabanın tavanına yükleyerek çaldılar!

26 Temmuz 2021 Pazartesi

10 katlı düğün pastasını arabanın tavanına yükleyerek çaldılar!

Bursa’da maket pasta yapan bir dükkanın önünde 2 yıldır duran 10 katlı düğün pastası çalındı. Hırsızlar, pastayı arabanın tavanına yükleyerek götürdü. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, gece saat 03.30 sıralarında Bursa’nın Osmangazi ilçesinin Millet Mahallesi’nde bulunan bir dükkanda gerçekleşti. Yaklaşık 2 yıldır dükkanın önünde duran 10 katlı düğün pastası arabanın tavanına yüklenerek çalındı.

İş yerinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, otomobilden inip etrafı kolaçan eden hırsızlar, demir korkuluklara bağlı olan maket pastanın tellerini kesti. Kimsenin durumu fark etmemesi üzerine harekete geçen hırsızlar, 10 katlı pastayı alıp küçük bir otomobilin tavanına yükledi. Pastayla yollarına devam eden hırsızlar kısa sürede gözden kayboldu.

Sabah işe gelen mekan sahipleri, ilk bakışta durumu fark edemese de durum dükkana müşteri gelince ortaya çıktı. İş yeri sahibi müşterilerine pastanın dayanıklılığından bahsetmek isterken dışarıdaki pastayı göstermek istedi. Bu sırada pastayı yerinde göremeyen iş yeri sahibi ve müşteriler şaşkınlığa uğradı. Güvenlik kameralarını inceleyen iş yeri sahibi, pastanın gece otomobille gelen iki kişi tarafından araca yüklenerek çalındığını fark etti.

Benzer Haberler