1 kilo 56 gram esrarla yakalanıp “Suç olduğunu bilmiyorduk” dediler

19 Mart 2022 Cumartesi

1 kilo 56 gram esrarla yakalanıp “Suç olduğunu bilmiyorduk” dediler

Adana’da el çantalarında toplamda 1 kilo 56 gram esrar ele geçirilen iki güzellik uzmanı tutuklandı. Tutuklanan kişiler ifadelerinde ”Uyuşturucu taşımanın bu kadar ciddi bir suç olduğunu bilmiyorduk” dedi.

Adana’nın Sarıçam ilçesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde kullanımına ve satışına yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında, Diyarbakır’dan İstanbul’a seyir halinde olan şehirlerarası yolcu otobüsünü şüphe üzerine Sarıçam ilçesinde durdurdu.

Ekiplerin otobüste hassas burunlu narkotik köpekle yaptığı arama sonucunda yolculardan  R.O. ve S.H.’nin el çantasından iki paket halinde toplamda 1 kilo 56 gram esrar çıktı. Güzellik uzmanı oldukları öğrenilen iki kadın, gözaltına alındı.

”CİDDİ BİR SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUK”

Emniyetteki ifadelerinde suçlarını kabul eden kişilerin “Uyuşturucu taşımanın bu kadar ciddi bir suç olduğunu bilmiyorduk” dedikleri öne sürüldü.

Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Daha önce suç kayıtları olmayan iki kişi, çıkarıldıkları mahkemece ‘uyuşturucu madde sevk etmekten’ tutuklandı.

Adana’da hırsız zannettikleri kişiyi dövüp bıçakladılar

Benzer Haberler