1.5 yılı aşkın süredir kendi imkanlarıyla kızlarını arıyorlar: Kimse ‘Ayrımcılık yok’ demesin

Yayın tarihi: 28 Mayıs 2024 Salı 12:43 pm - Güncelleme: 31 Mayıs 2024 Cuma 12:42 am

Gülay Avcı ve Sebahattin Yıldırım Ekim 2022’den beri kendi imkanlarıyla kızları Zeynep Yıldırım‘ı arıyor. Ayrımcılığa uğradıklarını ve hiçbir merciiden yardım alamadıklarını söyleyen ebeveynler mücadelelerini TELE1’e anlattı.

İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Kuştepe Mahallesi’nde oturan Sebahattin Yıldırım ile Gülay Avcı’nın kızları Zeynep Yıldırım 2 Ekim 2022’den beri kayıp.

Kızının ailesine destek olan ve değer veren bir çocuk olduğunu, daha önce değil ortadan kaybolmak bir yere gideceği zaman haber veren biri olduğunu söyleyen baba Yıldırım bu durumun Zeynep’in uyuşturucu ile tanışmasıyla değiştiğini söyledi.

Tedavi için Zeynep Yıldırım’ı Kemerburgaz Destek Merkezi’ne yatırdıklarını anlatan baba Yıldırım, kızının izin alarak kendilerini ziyaret ettiğini anlattı. Bu sırada “Hastaneye gidiyorum” diyen Zeynep’ten bir daha haber alınamadı.

Zeynep Yıldırım

Kızları için yetkili merciilere başvuran anne ve baba, 1.5 yılı aşkın süredir bir sonuç alamadı. Bunu Roman olmalarına ve ayrımcılığa bağlayan baba Yıldırım “Kimse ‘Türkiye’de ayrımcılık yok’ demesin. Ben zengin olsam kızımı arar bulurlardı” diyerek yardım istedi.

Anne Gülay Avcı ise “Kızımı kim tutuyorsa bıraksın, yalvarırım bıraksın” ifadesini kullandı.

Bir TikTok paylaşımında da kızlarını gören anne ve baba mücadelelerini kendi çabalarıyla sürdürüyor.

Yedi aydır kayıp! Engelli kadının kanlar içindeki fotoğrafı ailesine gönderildi

Kaynak: HABER MERKEZİ