TELE1 KİTAP KAMPANYASI

Değerli izleyiciler;

Yandaş ve yanaşma medyanın kuşatması ve AKP iktidarının baskısı altındaki basın-yayın ortamına bir itiraz olarak kurulan TELE 1 televizyonu, ağır bir reklam ambargosu altında varlığını sürdürmeye çalışıyor.

Bilindiği gibi, televizyonların tek gelir kaynağı reklam ve sponsorluktur. Ancak, varlıklarını Cumhuriyete borçlu olan çok sayıda ulusal firma ya da kuruluş, AKP iktidarından çekindikleri veya iktidara yakın görünmek işlerine geldiği için reklam vermekten kaçınıyor.

Peki neden böyle? Başarısız olduğumuz için mi? Hayır! Tam tersine, çok başarılı olduğumuz için böyle ağır bir baskı ve reklam ambargosuyla karşı karşıyayız.

Kısa sürede geniş bir toplum kesimine ulaşan TELE 1, birçok haber kanalından daha fazla izleniyor. Türkiye’de TELE 1 kadar etkili başka bir muhalif televizyon kanalı ne yazık ki yok.

Ancak, giderlerimiz var, buna karşın gelirimiz yok. Bu nedenle, dostlarımızın destek ve dayanışması ile yayınlarımızı sürdürmeye çalışıyoruz.

TELE 1 Yayın Kurulu olarak iktidarın baskısını ve kuşatmasını ancak halkın desteğiyle kırabileceğimizi biliyoruz. Bu amaçla kitap satış kampanyaları başlattık. TELE 1 ekranlarından duyurusu yapılan kitap satışları tamamen bizim etkinliğimizdir.

Satışa sunulan bütün kitapları titizlikle seçtik. Söz konusu kitaplar, edebi bakımdan değerli, bilimsel bakımdan ise nitelikli eserlerdir.

Toplumcu, ilerici, laik, cumhuriyetçi ve demokratik çizgide yayın yapan TELE 1, halkın finansmanıyla yoluna devam edecektir. Alacağınız her kitap, TELE 1’in yayınlarını sürdürmesi için yaşamsal bir destek anlamını taşıyacaktır.

Saygılarımızla.

TELE 1 YAYIN KURULU

NOT: Kitap almak için, çözüm ortağımız Koçak Yayınları’nın 0212 955 0404 numaralı telefon numarasını arayabilir ya da aşağıdaki linki tıklayarak online olarak satın alabilirsiniz