Türkiye Cumhuriyet tarihinin en karanlık döneminden geçerken özgür medya mücadelesi veren Tele1 TV, geleceğin gazeteci ve yayıncılarını yetiştirmek için bir eğitim platformu oluşturuyor. Bu amaçla tüm bilgi, deneyim ve ekranlarını gençlere açıyor.

Sunuculuk, spikerlik, yapımcılık, yönetmenlik, televizyon ve web editörlüğü ile kurgu, kamera, reji alanlarını kapsayan Tele1 TV Uygulamalı Medya Atölyesi; katılımcılarına mesleği mutfağında öğrenme ve çok daha önemlisi öğrendiklerini ekranda uygulama olanağı sunuyor.

15 günlük dönemlerde düzenlenecek atölye çalışmaları teorik ve pratik derslerin yanı sıra Tele1 TV ekran yüzlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek bir seri seminerden oluşuyor. Atölye süresince katılımcılarla birlikte gerçekleştirilecek haber, program ve belgesel formatlarındaki projeler atölye sonrasında Tele1 TV yayın akışı içinde yerlerini alacak.

Genel Şartlar

Tele1 TV Uygulamalı Medya Atölyesi sürekli faaliyet gösteren bir yapıdır. Bu süreklilik katılımcılara esnek atölye günleri seçebilme avantajı olarak yansıtılmıştır.

Tele1 TV Uygulamalı Medya Atölyesi 15 gün sürer ve katılımcıların diledikleri 15 günü seçtikleri bir takvim dâhilinde programlanır. Aynı anda katılımcı sayısı 15 kişiyi geçmez. Bu nedenle katılımcı kesin kabulü mülakat yoluyla gerçekleşir. Başvuruların tümü e-posta yoluyla olumlu ya da olumsuz olarak yanıtlanır.

Tele1 TV Uygulamalı Medya Atölyesi Tele1 TV Televizyonu ve abcgazetesi.com haber sitesinin yayın altyapısını kullanır. Dolayısıyla katılımcılar ilk günden itibaren yayıncılık serüveninin bir parçası olurlar.

Tele1 TV Uygulamalı Medya Atölyesi tüm katılımcılarının en az bir televizyon yapımında (haber, program, belgesel vb.) kamera arkası ve/veya önü olmak üzere yer almasını garanti eder. Bu yapımlar içeriğine göre Tele1 TV, abcgazetesi.com ve bunlara bağlı sosyal medya platformlarında yayınlanır.

Atölyeye katılım ücreti 1000 TL + KDV’dir.

Başvuru Formu